Sleva 33% na všechny programy

Chci se hezky oblékat, vypadat dobře, cítit se dobře!

Cíl: Zhubnout 8 kg

Vybraný program: Dieta „M“ na 30 dní

Motivace zhubnout

Narostlo mi větší břicho a necítím se s ním příjemně, chci se hezky oblékat, vypadat dobře, cítit se dobře. Zároveň doufám, že mi snížení váhy pomůže přestat v noci chrápat. Jdeme do výzvy společně s manželkou, takže se budeme navzájem podporovat a hlídat.

Moje zkušenost s hubnutím/dietami

Dříve jsem ketodietu zkoušel, mám s ní dobré zkušenosti, ale hledali jsme tentokrát něco opravdu chutného.

Sport a záliby

Chodím do posilovny a hraju fotbal. Volný čas věnuji rodině a četbě komiksů.

Životní styl

Mám sedavé zaměstnání, které se podepsalo na mé váze. Snažím se jíst 3 – 4x denně, ale bohužel nepravidelně a chci to změnit.

Dojmy prvního týdne

Na výzvu jsem byl natěšený a plný odhodlání. Po prvních dnech se cítím dobře, kila jdou rychle dolů, cítím se lehčí než dřív, kdy jsem si dal na oběd velkou porci a byl jsem zralý na postel. Teď jsem po obědě plný energie a nejsem přejedený, což je příjemné. Dodržovat jídelníček a časy, kdy co jíst, těžké není. Chvíli mi trvalo si zvyknout na porce, které jsou výrazně menší, než kolik jsem jedl předtím. Zatím se mi vše daří dodržovat a jedu přesně dle dietního plánu. Jídla jsou chutná, nejvíc mi chutnají párky, nejméně překvapivě kuřecí nugetky. Nejtěžší je pro mě odolat v práci, když si kolegové objednají pizzu. Má vůle je ale silná, a protože vidím výsledky vážně rychle, jsem motivovaný vydržet.  

Dojmy druhého týdne

V druhém týdnu je dieta o něco snazší, už nemám takové chutě na jiné jídlo, ani mě netrápí pocit hladu. Změny pozoruji, kila jdou dolů a splasklo mi břicho. Ještě ne tolik, kolik bych chtěl, ale za dva týdny je to dobý výsledek. Zatím výzvu hodnotím velmi pozitivně a motivuje mě, že to opravdu funguje. Naučil jsem se pít více vody a jíst hodně zeleniny, to jsem před dietou nedělal. Také jsem přestal sladit kávu, což byl ze začátku celkem nezvyk. Stále musím odolávat lákavému fastfoodu, který jedí kolegové v práci, ale zvládám to. Ze začátku to nebylo snadné, ale výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat a ta „námaha“ za to stojí. Děláme to pro svůj pocit, zdraví a vzhled, což mě motivuje vše svědomitě a poctivě dodržovat. Jídlo mě celkem baví, nejvíc mi chutnají párečky a ze sladkých čokoládová tyčinka. Z keto receptů jsme s manželkou vyzkoušeli hovězí maso se zelenými fazolkami, bylo to výborné.

Dojmy třetího týdne

Třetí týden jsem zvládl v pohodě. Už jsme s manželkou zvyklí na pravidelný režim, tak mi ani nepřijde, že bych držel nějakou dietu. Kila jdou navíc stále dolů, cítím se méně unavený a hlavně mám ze sebe celkově dobrý pocit – možná i proto se cítím dobře. Chutě na běžné jídlo už mě tolik nechytají, ale když to na mě přijde, dám si zeleninu. Chybí mi brambůrky k televizi, pivo k fotbalu a občasný fastfood – kebab, pizza či vurger. Omáčky a knedlíky mi naopak vůbec nechybí. Oblíbil jsem si pórek, vaříme si ho na pánvi s kuřecím masem, pak květák ve všech variantách a syrové ředkvičky. Naučil jsem se snídat do 30 minut od probuzení a jíst malé porce, to bych rád do budoucna udržel. 

Dojmy čtvrtého týdne

Cítím se lépe a sebejistěji, to, jak se vidím v zrcadle, se také zlepšovalo s každým kilem dolů. V režimu diety budu chtít pokračovat, naučil jsem se snídat hned po probuzení, jíst pravidelně menší porce, více zeleniny a hodně pít. Velmi mi bude chybět řád a jednoduchost v jídlech, s manželkou jsme nemuseli vymýšlet obědy a večeře, prostě jsme sáhli po něčem na seznamu a bylo to. Nyní si zase budeme lámat hlavu nad tím, co vlastně vařit. Nejtěžší pro mě bylo nedat si kebab, pizzu či burger a pivo s brambůrky k fotbalu. Na všechna normální jídla se teď těším, ale budu si dávat pozor, abych to s nimi nepřeháněl a vyvažoval je zdravějšími pokrmy. 

Přijmi výzvu!

Začni hubnout s Prodietix, sdílej průběh hubnutí a získej možnost vyhrát skvělé ceny.

Každý týden losujeme výherce, zároveň můžete vyhrát ve Velkém finále.

CHCI ZAČÍT